Pomáhame učiteľom s neformálnym vzdelávaním
Názor učiteľov je nesmierne dôležitý, preto si pýtame od nich spätnú väzbu na naše aktivity. Zároveň nám záleží, aby aj učitelia dostali priestor pre osobnostný rozvoj. Preto sme v rámci nášho nového projektu Zvyšujeme školskú úspešnosť, zorganizovali workshop špeciálne pre učiteľov.
Viedol ho lektor, mentor v LEAF a spoluzakladateľ školy Félix, Dávid Králik.
Ako hodnotia workshop učitelia z Modrého Kameňa a Prievidze?
Spätná väzba od učiteľov:
- Dávid jasne pomenoval cieľ, nastavil pravidlá aj očakávania, uvedomil som si vďaka workshopu niekoľko vecí, nad ktorými som doteraz nerozmýšľal, odchádzam s niekoľkými nápadmi, na čo sa zamerať na vyučovaní.
- Workshop prebiehal v príjemnej atmosfére, každý mohol slobodne a „bezpečne“ vyjadriť svoj názor a postoj. Som rada, že nás lektor zapájal do všetkých aktivít. Uvedomila som si, že niektoré prvky neformálneho vzdelávania využívam. Niektoré som spoznala na workshope a potvrdilo sa mi, že mojou najväčšou slabinou je využívanie reflexie a spätnej väzby.
Chceme pred vami „priznať farbu“, pozrime sa na niekoľko plusov a mínusov zo spätnej väzby, ktorú sme na workshop dostali:
Plusy:
- zážitkovosť
- inšpirácia
- rozširovanie obzorov
- praktickosť
- ľudskosť
- efektivita
- nenútenosť
- pozitívne emócie
- priestor na vyjadrenie názoru účastníkov
- práca v skupinách
- rešpektujúca komunikácia
Mínusy:
- veľa informácií naraz
- je to dlhé (viac prestávok by bolo vhodných)
- piatok (pre niekoho nie je podstatné)
- informácia o technickej podpore
- pre niekoho to, že to je online
- rozdeliť na 2 dni, aby sme to skôr absorbovali
Tieto workshopy sme realizovali v rámci nášho projektu Podpora vzdelávacích aktivít zameraných na zlepšenie školskej úspešnosti v OZ TEAM (v skratke: Zvyšujeme školskú úspešnosť).
Ďakujeme vám, milí učitelia! Stále máme na čom pracovať a kam sa posúvať. Naším cieľom do budúcnosti je, zamerať sa na plusy, ktoré môžeme stále rozvíjať a zároveň eliminovať mínusy. Takto môžeme spolu s vami aj my rásť a rozvíjať aj náš projekt.
Autor blogu: Dávid Maslen
Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.