0%
Posted inUncategorized

Víkendové školenie trochu inak

V dňoch 9. – 11. 4. sme sa v rámci projektu Zvyšujeme školskú úspešnosť zúčastnili takzvanej „víkendovky“, ktorá sa odohrala veľmi netradične online. Tejto trojdňovej expedície sme sa zúčastnili nielen my – študenti, ale dokonca aj naši štyria učitelia. Vďaka tomu sme mali možnosť ich spoznať aj mimo hodín nemčiny, angličtiny, matematiky či biológie. Pôvodne sme toto dobrodružstvo mali zažiť spolu „offline“ niekde na chate v prírode, no bohužiaľ nám to pandemická situácia nedovolila.

Vďaka rýchlym internetom a aplikácii Zoom sa nám však podarilo toto školenie uskutočniť z pohodlia domova. Napriek tomu, že nám chýbal fyzický kontakt, si ale dovolím povedať za všetkých, že sa z toho stal nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budeme určite radi spomínať. Čo sme to, ale celé tie tri dni robili? Využili sme ich naozaj naplno! S menším strachom z nevedomosti čo nás počas víkendu čaká sme sa každý zo svojej izby pripojili na Zoom míting. Realizačný tím mal pre nás pripravených niekoľko zaujímavých zoznamovacích aktivít, počas ktorých z nás ten strach rýchlo opadol.

Celý víkend sa niesol vo veľmi uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Už počas piatkového poobedia sme mali možnosť pracovať v skupine, konverzovať a zamýšľať sa nad svojimi silnými stránkami osobnosti, vecami v ktorých sme dobrí alebo ich máme radi. Všetkým sa nám veľmi páčili večerné rozhovory, počas ktorých sme mali možnosť sa bližšie spoznať dokonca aj s našimi učiteľmi. V sobotu nás čakal dlhý deň, začali sme už o 8:30 a mali sme parádne nabitý program. Venovali sme sa osobnému rozvoju, tímovej práci a rôznym druhom komunikácie. Medzi jednotlivými blokmi programu sme rozhýbali kosti energizérmi a dokonca sme hrali zábavnú hru Mission Imposibble, počas ktorej sme museli spojiť sily, aby sme dokázali splniť jednotlivé úlohy.

Prvé dva dni utiekli ako voda a pred nami stál náš posledný školiaci deň- nedeľa. Začali sme o trošku skôr ako v sobotu a to už o 8:00. Venovali sme sa témam v oblasti vzdelávania, ktoré boli pre nás ako študentov veľmi prínosné a užitočné. Ani sme sa nenazdali a už nás čakalo len záverečné hodnotenie, na ktorom sme mali každý priestor vyjadriť svoje pocity a emócie z celej víkendovky. Počas tohto víkendu sme sa neformálnym vzdelávaním mohli dozvedieť množstvo nových informácii, zlepšili sme sa vo vzájomnej komunikácii a v tímovej práci.

Už teraz sa veľmi tešíme na našu záverečnú víkendovku, ktorá bude snáď už naživo. Na záver by som sa chcela v mene nás všetkých poďakovať realizačnému tímu za skvelú organizáciu tohto školenia aj v tejto neľahkej situácii. Veríme, že sa už čoskoro uvidíme!

Autorka blogu: Olívia Lörincziová      

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

www.esf.gov.sk

www.minedu.gov.sk