0%

Za pokus to stojí


2018

Hlavnou myšlienkou diskusií „Za pokus to stojí“ je prispieť k rozvoju charakteru mladých ľudí a k ich aktivite. Preto chceme mladým ľudom predstaviť odvážnych mladých ľudí (vekom aj duchom), ktorí sú nositeľmi pozitívneho príkladu, ako robiť niečo, čo má zmysel, čo ich zároveň baví a dokonca to mení ľudské životy všade navôkol.

Prečo vznikli?

Pretože mladí ľudia majú častokrát pocit, že úspech v akejkoľvek oblasti života je nedosiahnuteľný. Vnímajú veľkú bariéru medzi sebou a ľuďmi, ktorí „to už dokázali“. Sú pre nich vzdialení vekom, statusom, aj skúsenosťami. To ich vedie k frustrácii, apatii a rezignácii. Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť projekt, prostredníctvom ktorého sa snažíme mladú generáciu podnietiť a to príbehmi mladých ľudí, ktorí sú ich rovesníkmi.

Ako prebiehajú?

Diskusie neorganizujeme ako nejaký veľký premakaný event, práve naopak, chceme docieliť komornú atmosféru a vytvoriť priestor na spoznávanie sa a networking. Diskusiou sprevádzajú moderátori Jaroslav Dodok a Jaroslav Červinka. V jej závere predstavujeme účastníkom lokálne mládežnícke organizácie, konkrétne príležitosti a aktivity do ktorých sa môžu zapojiť. Jednotlivé diskusie okrem iného streamujeme, aby sa dostali k čo najväčšiemu počtu mladých.

Čo ponúkajú?

Za pokus to stojí sú dvojhodinové inšpiratívne diskusie na témy, ktoré zaujímajú mladých ľudí. Ako napríklad „Kedy začať žiť svoj sen?“, „Majú mladí moc zmeniť Slovensko?“ či „Ako si zaistiť dobrú budúcnosť?“ Našimi hosťami boli napríklad Dominika Geregová, Valentína Sedileková či Andrea Dolinská. Témy ďalších diskusií budeme zverejňovať na našom blogu alebo Facebooku.

Aké výsledky sme dosiahli?

Nadácia Pontis zaradila Show your talent medzi TOP 15 najinovatívnejších vzdelávacích projektov na Slovensku. Asociácia krajských rád mládeže (AKRAM) mu za rok 2019 udelila ocenenie sTOPa v kategórii TOP projekt roka. Nad programom prevzalo záštitu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ako aj Ing. Ján Lunter – predseda BBSK, Ing. Jaroslav Baška – predseda TSK a Ing. Erika Jurinová – predsedníčka ŽSK. Program finančne podporil BBSK a Rozvojová agentúra BBSK, ŽSK a Rozvojová agentúra ŽSK.

Viac info: showyourtalent.sk

2018

Rok vzniku

11

Počet hostí

105

Počet účastníkov