Hug day

Hug Day je najväčšie podujatie svojho druhu, do ktorého sa zapájajú stovky dobrovoľníkov. 27. júna 2018 štartujeme už 7. ročník tohto medzinárodného podujatia. Za jeden jediný deň spolu s našimi dobrovoľníkmi rozdáme viac ako 100 000 objatí. Viete si predstaviť toľko radosti? My áno, prečo však toto podujatie organizujeme?

Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč.


Pretože žijeme v neustálom strese, máme kopec práce a nemáme čas na ľudí vôkol nás, témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. Radosť chceme rozdávať, vďačnosť chceme prejaviť našim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme priniesť ľuďom, ktorí ju strácajú.

Prečo sme sa ako OZ TEAM rozhodli zastrešiť podujatie Hug Day?


Pretože ponúka mladým ľuďom priestor pre svoj rozvoj a rast. Deň objatí je pre mnohých častokrát prvým kontaktom s dobrovoľníctvom. Mladí ľudia môžu vďaka Hug Dayu zažiť, aké je to byť dobrovoľníkom, vyskúšajú si viesť svoj tím, získajú nové skúsenosti a kontakty, naučia sa oslovovať sponzorov a zistia, aké je to niesť za svoje podujatie zodpovednosť. Predovšetkým však na vlastnej koži zažijú, aký zmysel má robiť veci nielen pre seba, ale aj pre druhých. Hovoríme teda aj o rozmere pomoci iným.
20 krajín
7. ročník

V čom bude iný 7. ročník Dňa objatí? Úplne po prvýkrát sa do Hug Dayu môžu zapojiť aj neziskové organizácie a priniesť tak objatie ľuďom, s ktorými celý rok pracujú. Či už sú to deti, pacienti s rôznymi ochoreniami, seniori alebo ľudia bez domova. Taktiež sme naše podujatie otvorili aj školám či neformálnym skupinám, ktoré sa k nám môžu pridať.

Nezabudli sme ani na samosprávy či štátne inštitúcie, ktoré môžu prostredníctvom Dňa objatí prejaviť špeciálny záujem o sociálnu problematiku vo svojom meste či vo svojom kraji. Túto príležitosť môžu využiť aj firmy v rámci svojho firemného dobrovoľníctva a podporiť tak svoju firemnú kultúru.

Deň objatí sa na Slovensku organizuje od roku 2012. Podujatie má dnes už medzinárodný charakter. Každoročne sa Hug Day koná vo viac ako 30 mestách na Slovensku a v ďalších 20 krajinách sveta, od USA, cez Hongkong až po Keňu. Organizátori, dobrovoľníci, organizácie, firmy a samosprávy sa môžu registrovať na webovej stránke www.hugday.sk.

viac ako 100000 objatí ročne